TWIST (Afrika Örgüsü) Nedir ? 

Klasik zenci örgüsünden daha farklı olan bu model, yaklaşık 400 gram sentetik saç eklenerek yapılır. En az ±15 cm saçınınzın olması bu modeli uygulamak için yeterli olacaktır. 10 cm cıvarı saçta yeterlidir TWIST yapabilmemiz için ama herzaman kendi saçlarınızın ucu örgüden dışarı çıkacağı için o kısımda biraz tüylü görüntü olabiliyor bazı saçlarda dah az bazılarında daha fazla tüylenme. Bu Saç yapısıyla ilgili. Saçınız kısa veya küt kesim olursa, Kalın telli ve sert olursa tüylenme daha fazla olur. Bu Bütün örgü modellerinde geçerlidir. Bu nedenle biz 15 cm olmasını uygun görüyoruz. bu şekilde eğer tüylenme olucaksa göz önünde olmasını minimuma indirmiş oluyoruz.

Farklı Sorularınız için Whatsapp’tan mesaj gönder

Ömrü kullanıma göre değişir. 3 ay cıvarı kullanabilirsiniz doğru bakımla.
 
Doğru bakım = haftada en fazla 1 kez kremsiz şampuanla yıkamak gerekir.
 
Yaklaçık 400 gram sentetik saç kullanılarak yapılır. Saçlar daha gür ve daha dolgun gözükür. Saçınız uzun olsun veya kısa olsun kesinlikle ek saç kullanılmalı daha iyi sonuç alabilmek ve bu modeli uygulaya bilmek için. Saçların dibinden itibaren sentetik saç eklenerek örmeye başlanılır. Örgüler daha sonra açıldığında eklenmiş olan sentetik saçlar kolaylıkla kendiliğinden çıkar ve Saçlarınız kesinlikle zarar görmemiş olur. Açtıktan sonra tekrar eski saçlarınıza kavuşursunuz.

Örgüleri Açarken kesinlikle saçlarınızı ıslatmayın veya herhangi bir nemlendirici kullanmayın. Aylarca kullandınız örgüleri. Bu sürede dökülen saçlar örgülerin arasında birikti. İlk önce örgüleri açıp sentetik saçları çıkardıktan sonra (saçlarınız kuru olsun kesinlikler herhangi birşey ile ıslatmayın) saçları tutam tutam uçlarından taramaya başlayın.  Tarayarak önce bu kaç ay boyunca dökülmüş saçlarımızdan kurtulmalıyız, daha sonra yıkayabilirsiniz saçlarınızı.

Farklı Sorularınız için Whatsapp’tan mesaj gönder


Boyalı Saçlar: Boyalı olan saçlar için uygun renkte sentetik saç alınır ve örülür. Daha sonra TWIST’lerinize dip boyası yapmaya devam edebilirsiniz rahatlıkla.
 
Bir kişinin kafasından ortalama 140-160 adet örgü(TWIST) çıkar. Kişinin kafasının boyutlarına göre değişir bu sayı.
 

 

 

NOT: Bu Modeli ( TWIST ) yaparken önemli olan noktalardan biride Örgülerin dibini küçük ayırmak.

Daha zahmetli bir iş ama sonuç daha güzel. Daha kabarık, gür ve örgü sayısı daha fazla olur. Yapımının saatler sürmeside bu yüzdendir.

Farklı Sorularınız için Whatsapp’tan mesaj gönder

yapıldığı gün Kare kare ve beyaz gözüken dipler yaklaşık bir hafta-10 gün içinde kapanıcaktır/gözükmeyecektir.
 
 

Farklı Sorularınız için Whatsapp’tan mesaj gönder

Düz renk Saç 450 TL (± 50 cm)
Düz renk Saç 500 TL (± 70 cm)
Ombre Saçlar 600 TL (±70 cm)
Afro Dalga  450 TL