AFRİKA ÖRGÜSÜ MECİDİYEKÖY

Afrika örgüsü; saça zarar vermeden, sentetik saçlar eklenerek, geçici bir süreliğine saç şekillendirme yöntemidir. Saçta ortalama 3 ila 5 ay arası kalır. Kişinin kafasından eklenen saçlar ile birlikte yaklaşık 100-150 arası örgü çıkar.

AFRİKA ÖRGÜSÜ SAÇIMA ZARAR VERİR Mİ ?
Afrika örgüsü saça kesinlikle zarar vermez, çünkü uygulama sırasında zararlı kimyasallar ve ısıl işlem uygulanmaz.

Farklı Sorularınız için Whatsapp’tan mesaj gönder

AFRİKA ÖRGÜSÜ SAÇIMI DÖKER Mİ ?
Afrika örgüsü saçları dökmez. Günde ortalama 100 tel saç dökülmesi normal karşılanır. Sizin saçlarınızda örgü varken de saçlar her gün ortalama yüz tel kaybetmeye devam eder. Ancak saçta örgü olduğu için bunlar dışarı çıkamaz ve 3-5 ay boyunca örgülerin içinde birikir. Örgüler açılırken; siz saçlarınız zarar görmüş, çok dökülmüş hissiyatına kapılabilirsiniz. Ancak bu gördüğünüz saçlar günlük dökülüp dışarı çıkamayan saçlar. Endişelenmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değil.

Farklı Sorularınız için Whatsapp’tan mesaj gönder

BANYO SIRASINDA ÖRGÜLERİM BOZULUR MU ?
Saç yıkama esnasında örgüleriniz kesinlikle bir zarar görmez. Saçlarınızı haftada üç kere yıkamanız yeterli olacaktır. Kullandığınız şampuanın krem içermemesine dikkat ederseniz, saçlarınız asla ağırlaşmaz ve örgülerin ömrü uzar.

EK SAÇ KULLANMAK ZORUNLU MU ?
Saçlarınız ne kadar gür olursa olsun, ek saç kullanmak bu örgü için zorunludur. Çünkü kalın telli ve gür saçlar bile örüldüğü zaman ince bir görüntüye sahip olur. Saçlarınızın evde örülmüş çocuk saçı gibi durmasını istemiyorsanız ek saç kullanmalısınız.

Farklı Sorularınız için Whatsapp’tan mesaj gönder

BOYALI SAÇLARA UYGULAMA YAPILABİLİR Mİ ?
Boyalı saçlara uygulama yapmakta herhangi bir sakınca yoktur. Saçınızın renginde ek saçlar alarak renk farklılığı oluşturmadan uygulama yapılabilir. İsterseniz yeşil, pembe, mor, siyah, sarı gibi renklerde de saçlar ekleterek farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Farklı Sorularınız için Whatsapp’tan mesaj gönder

SAÇLARIM UZUN DEĞİL, BEN YAPTIRAMAZ MIYIM ?
Örgü yaptırmak saçınızın 7cm uzunluğunda olması bile yeterli. Örgü yaptıran çoğu kişinin saçları kısadır ve ek yöntemiyle uzun örgülere sahip olurlar. Bu ekler kesinlikle belli olmaz ve yapay durmaz.

Farklı Sorularınız için Whatsapp’tan mesaj gönder

ÖRGÜ SAÇIMDA NE KADAR SÜRE KALACAK ?
Örgüyü kullanım ömrü yaklaşık 3-5 ay civarındadır. Bu süre içersinde örgüler bozulmaz, sadece saçlarımız uzadığı için, dipten çıkan saçlar görüntüyü bozacağından dolayı, örgülerin açılması gerekir. Örgü yaptıracağınız yeri mutlaka araştırın ve gerekirse daha önce orda örgü yaptırmış kişilerle yani gerçek müşterilerle iletişime geçin. NURHAN SEVİM 0543 255 88 56