DREADLOCK (RASTA) NASIL YAPILIR ?

İsmi çok bilinen sokaklarda sıkça görmeye başladığımız rasta hakkında gerçek bilgi ve beceri, deneyim sahibi kişilerin az olduğu bir saç modelidir. -Birkaç uygulama şekli vardır. Fakat yoğunlukla tığ ile yapılır. Böylece daha uzun ömürlü ve sağlıklı bir işlem olur. Yorucu olsa da en sağlıklı yöntem budur.

BALMUMU İLE NEDEN YAPMIYORUZ ?

Açıkçası hiç denemedik. Denenmiş kişilerde gördüğümüz kadarıyla uzun soluklu olumlu sonuçlar alınmıyor. Bu yüzden yapmıyor ve tavsiye etmiyoruz. Rasta yapmak sabır işi olduğu gibi maddi güdüler bir yana severek yapmak gerektirir. Kimilerinin hayatını ve bakış açısını değiştirebilecek türden bir olgudur. Bu yüzden biz işimizi çok severek yapıyor ve bu sorumluluğu taşıyoruz.

Farklı Sorularınız için Whatsapp’tan mesaj gönder

YAPTIRACAĞIM KİŞİ NEDEN ÖNEMLİDİR ?

Her işi yapanın çok olduğu gibi, eline her tığ alanın da rasta yapabileceğini veya iyi bir rasta yapabileceğini göstermez. Ucuz ve özensiz işler size ileriye yönelik gerek maddi gerekse manevi huzursuzluk yaşatacaktır. Bu yüzden yapanın emeğine saygı göstermeli ve ileriye yönelik düşünmelisiniz. Pişmanlık esasında (açtırmak) çok zor ve maliyetli bir işlem olacaktır. Düzeltilmesi de oldukça zordur. Ayrıca kötü rastalanmış saçlar çabuk dağılacak ve bakımları daha pahalıya gelecektir.

Farklı Sorularınız için Whatsapp’tan mesaj gönder

EK RASTA YAPIMI

Ek rasta yapımı için saçlarınızın minimum 8 cm olması gerekir. Böylece ek rasta yapılabilir. İstediğiniz renk, boy ve ebatta rasta yapabiliriz. Ek rastaları önceden hazırlayıp randevu günü kendi saçınızı da rastalayıp ekleri takıyoruz. Kaç saat sürer derseniz saç yoğunluğunuz ve uzunluğuna göre değişecektir.

2 ŞEKİLDE RASTA YAPILIR

SENTETİK SAÇ
Sentetik saç maliyeti düşük ve gerçek saça oranla çok daha ucuzdur. Daha hafif ve daha kullanışlıdır. Tüylenme, kokma gibi sorunlar olmaz. Çünkü cansız saçtır. Tek dezavantajı ise boya tutmaz.

GERÇEK SAÇ
Gerçek saç sentetik saça göre çok daha pahalıdır. Sentetik saça göre yapımı da daha zordur. Gerçek saç ile sentetik saç arasında çok derin farklar yoktur. Zamanla gerçek saç açılır ve doğallaşır. Bu da güzel görüntü sağlar. Dezavantajı ise zamanla deforme olabilir. Kısalma, kalınlaşma, incelme gibi. Geriye dönüşü olmayan bir sorun değil tabi ki, bakım ile halledilir.

Farklı Sorularınız için Whatsapp’tan mesaj gönder

KALIN VE İNCE RASTA

Bu olay tamamen sizin zevkinize kalmıştır. İnce rasta daha kolay şekil alır. Kalın rasta daha sert durabilir. Tamamen kişinin zevkine kalmıştır. Tabi saç yoğunluğu da önemlidir.

Farklı Sorularınız için Whatsapp’tan mesaj gönder

RASTALARIN YUMUŞAMA SÜRECİ

Rastalarınız ilk yapıldığında haliyle sert olacaktır. Bu sertlik geçicidir. İlk yıkamada dipler kendini salar ve saç yumuşamaya başlar, böylece rahat kullanabilirsiniz.

RASTALARIMI NASIL YIKAYA BİLİRİM ?

Aslında en çok merak edilen konu budur. Bitlenmiyor mu ? Su geçiyor mu ? Şimdi bu sorulardan sizleri kurtaralım. Rastalar saçların harmanlanmasıyla yapılan bir şey olduğu için doğal olarak su alır. Oldukçada rahat alır. Biraz zahmet göstererek her türlü kirden arındırabilirsiniz. Rastaları yaptırdıktan minimum 2 hafta sonra yıkamalısınız. Bunun nedeni ise uzama sürecinde rastalanan yerlerin birbiri ile kavuşmasını bağ kurmasını sağlamaktır. Ilık suda kremsiz şampuan, sabun (kepek yapmayan) ya da doğal formülleri kullanmalısınız. Bizden rasta için özel hazırlanmış şampuanlardan da temin edebilirsiniz ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bitlenme gibi dedikodulara asla kulak vermeyin. Eğer siz temiz iseniz rastalarınızda temiz olacaktır. Diplerdeki yağ ve kepeklenme gibi görüntüleri de temiz bir yıkama ve iyi durulanma sonunda sağlıklı şekilde rasta kullanmaya devam edebilirsiniz.

Farklı Sorularınız için Whatsapp’tan mesaj gönder

RASTA YAPILIRKEN KISALMA ORANI

Saçlarınızın yapısına kalınlık ve inceliğine göre değişken bir durumdur kısalma. Ortalama 3/1 i kısalır. Fakat bazı saçların dolgunluğu sayesinde hiç kısaltmadan da yaptıklarımız oldu. Nasıl bir rasta istediğinize göre de değişmektedir. Her halükarda böyle bir işlem için öncelikle saçlarınızı görmek yararlı olacaktır.

DİPTEN ÇIKAN YENİ SAÇLAR İÇİN NE YAPILMALI ?

Haliyle dipten yeni saçlar çıkmaya devam edecektir. Diplerdeki uzama sizi görüntü ve dağınıklık açısından rahatsız etmeye başlayınca dip bakımı yapılmalıdır.

GEÇİCİ RASTA

Bu model için en az 10-15 cm saçınız olmalı. Farklı örme teknikleri ile ek rastaları saçınıza takıyoruz. Görüntü açısından Gerçek rastaya oldukça yakın durmaktadır. Ortalama 4-6 ay kullanabilirisiniz. Dipten gelen saçlarınızın görüntü ve dağınıklığı rahatsız etmeye başladığında siz veya biz açabiliriz. Güzel olan yanı, çıkarılan rastaları tekrar kullanabiliriz. Yani kendi saçınızı dinlendirdikten hemen sonra çok daha ucuza aynı rastaları tekrar takabiliriz ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

RAİNBOW (KEÇE)

Doğal keçeler işlenerek rasta keçe halini alır. Saçlarınıza kendi geliştirdiğimiz yöntemle takıyoruz. Saçlarınıza hiçbir zararı yoktur. Dilerseniz bütün saç da kullanabilirsiniz. Bakımı ve kullanımı oldukça kolay ve rahattır. Görüntü açısından kesinlikle oldukça güzeldir.

HAİR WRAP (SAÇ İPİ)

En az 8cm saçınız olmalıdır. Dilediğiniz renkli iplerle istediğiniz boyda yapılabilir. Kayma bozulma yapmaz ve saçlarınıza zarar vermez. Ortalama 1 yıl kullanılabilir.

SAÇ İPİ (TÜMKAFA)

Bu modelde ise saçlarınız rasta gibi ayırıp diplerini örüyoruz. Rasta görünümünde oluyor. Kullanımı gayet zevkli ve zararsızdır. Ortalama 3 ay kullanabilirsiniz.

Rasta Fiyatları ve Randevu için bize ulaşınız 0543 255 88 56